top of page

4 DISC käitumisstiili = 4 erinevat puhkajat

Puhkuste periood Eestimaal on täistuuridel käimas. Kõik suvekuud on puhkajale tegevuste, sündmuste ja eriliste majutusvõimaluste poolest väga küllusliku valikuga. Igaühel on võimalus leida just enda maitsele ja soovidele vastav puhkuse veetmise viis. Mõnede jaoks on puhkus siiani võimalus sauna ehitada või siis hoopis näiteks heategevusega tegeleda. Mulle on aastatega vägagi selgeks saanud sõprade, peretuttavate ja sugulaste puhkusetraditsioonid, nende lemmikpaigad ning ka puhkamise intensiivsus. Mis meie arusaama ideaalsest puhkusest mõjutab ja kujundab? Kindlasti on sellele andnud oma panuse meie kodune kasvatus ning vanemate eeskuju, aga kas ainult? Meil kõigil on oma eelistatud käitumisstiil, mis mõjutab ka meie eelistusi puhkuse planeerimise ja puhkamise viisi osas. Teades oma DISC käitumisstiili võime paremini mõista enda puhkamise eelistusi ning endale omasemalt puhata.


Lubage tutvustada DISC nelja erineva käitumistiili esindajat ja nende ettekujutust ideaalsest puhkusest:


Diana, edukas ja tunnustatud turundusjuht, tema DISC käitumisprofiilis on tugevalt esindatud Dominante käitumisstiil. Ta on iseseisev, julge, otsustav, riskialdis, kiire mõtleja, tulemuslik, uuendusmeelne ja tegus.


Diana on kvaliteeti ja mugavust armastav puhkaja. Ta on terve aasta endast kõike andes saavutanud suurepäraseid tulemusi. Ta teab, mida ta väärt on ning hellitab end puhkuse ajal erinevate tegevustega - hoolitsuste, kontsertide, kosutavate jookide ning parima seltskonnaga. Tal on puhkusest selge ettekujutus - olgu see siis rannapuhkus, kultuurireis, matkamine või maamajas akude laadimine. Peaasi, et puhkus oleks mitmekülgne ning ei hakkaks igav. Diana võib vabalt minna reisile nii heade kaaslastega kui ka üksinda. Talle on oluline sõltumatus ja vabadus plaanide osas vajadusel kiirelt ümber mõelda.Ingmar on ülimalt sarmikas müügiesindaja, kes justkui mängleva kergusega saavutab uusi müügirekordeid. Tema DISC käitumisprofiilis on tugevalt esindatud Innustav käitumisstiil. Ta saavutab võõraste inimestega kergelt kontakti, ta on verbaalselt osav, naudib tähelepanu, meeldib vahelusrikkus ja spontaansus, läheb uuendustega kaasa, innustub inimestest ja tegevustest, tõmbab kergelt teised endaga kaasa.


Ingmar ootab väga puhkust, kuid ta ei pruugi olla viimast detailselt ära planeerinud. Ingmar armastab spontaansust ning talle meeldib teatud vabadus, mis lubab tal osta viimase hetke pakkumisi või üheotsapileteid. Reisile läheb ta heade sõpradega, täiesti uute tuttavatega või ka üksinda - tegelikult vahet pole, sest Ingmar leiab uusi sõpru igas seltskonnas ja igas maailma nurgas. Ingmaril on palju sõpru ning nüüd kavatseb ta võimalikult paljudega aeg veeta. Ta on seltskonna hing ning ta on võimeline ka kõige igavamad kohustused lõbusaks tegevuseks muutma. Talle meeldivad festivalid, suveteater, spordivõistlused. Eesmärk on võimalikult palju näha ja kogeda. Tööle naastes võib ta olla suurema unevõlaga kui puhkusele minnes.


Sirje on pikaajalise staažiga ärikliendihaldur, kelle kliendi tagasiside küsitluse tulemused on aastaid olnud maksimum punktidega. Sirje DISC käitumiprofiilis on tugevalt esindatud Stabiilne käitumisstiil. Ta on väga abivalimis, soe, siiras, kohusetundlik, suurepärane planeerija ja süsteemide korraldaja, parim kolleeg, uute töötajate mentor ja oma ala spetsialist.


Sirje on hoolikalt oma puhkust planeerinud ja see kattub ideaalis lähimate sõprade ja pereliikmete puhkuse ajaga. Sirje hoolitseb selle eest, et kõik oleks paigas ning tegevused ja kohtumised aegsasti kokku lepitud. Talle meeldib, kui on aega nautida ning pidev ringi trampimine on talle pigem väsitav. Nii reisid kui teatripiletid on aegsasti ette soetatud. Talle on oluline veeta puhkusel aega oma lähedastega. Seega reisid ja muud väljasõidud võtab ta ette tuttavate seltskondadega. Samas naudib ta võimalust lugeda, jalutada ning nautida aega üksinda. Sirje ammutab energiat oma inimestega veedetud hetkedest, traditsioonidest ning tal on salapaigad, mis aitavad tal taastuda. On võimalik, et Sirjele meeldib ka aias askeldada või puhkusel kodu korrastamise ja sisustamisega tegeleda.Carl on hinnatud arhidekt, kelle tööd on võitnud mitmeid mainekaid auhindu. Carli DISC käitumisprofiilis on tugevalt esindatud C e. Süstemaatiline käitumistiil. Ta on oma ala ekspert, kes püüdleb alati täiusliku tulemuse poole, ta on ülimalt loogiline ja süstemaatine. Ta otsustab faktide põhjal, on väga põhjalik ning pühendunud.


Carl on kogu oma puhkuse ära kavandanud. Oluline, et puhkus ei läheks raisku. Olgu siis reis, suvekodu remont, lisaprojektid, motomatk, põhjalik treeningkava poolmaratonil osalemiseks. Carlil on väga selge ettekujutus, milline üks puhkus peaks välja nägema. Oluline on, et puhkusel saaks kõik kokkulepitud tegevused tehtud. Talle ei ole omane oma puhkuseplaane üleöö muuta. Ta on oma reisid, sõprade külastused, maamaja katuse parandamise, treeningud, matkamarsruudid hoolika täpsusega kavandanud ning võimalik ka, et detailselt kirja pannud. Ta hindab oma privaatsust ning veedab meelsasti aega ka üksinda.Kuna ta ei lase uusi inimesi endale liiga kergesti ligi, siis eelistab ta kindlate inimeste seltskonda. Lisaks tema suur kirg kalastamine.


Kas tundsid end mõnes või mitmes meie puhkajas ära? Täisväärtusliku ja tõeliselt akusid laadiva puhkuse eelduseks ongi kujundada see enda ootustele ja vajadustele vastavalt. Puhkus tähendab mitmeski peres teatud kohustusi oma laste või siis vanemate ees. Kõige selle juures on eraldi märkimist vääriv oskus teadvustada enda vajadusi, mõista teiste eelistusi ning kujundada endale lõõgastav ning mälestusterohke puhkus, mida väärid.


Enda isikliku DISC käitumisprofiili analüüsi teada saamiseks võta meiega ühendust:


439 views0 comments

Comments


bottom of page